Kriolipoliza – jak utrzymać efekty zabiegu?

Czasem tkanka tłuszczowa na naszym ciele jest niezwykle uporczywa, a diety, ćwiczenia i inne, tradycyjne metody służące jej redukcji nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W takich sytuacjach na ratunek przychodzą nowoczesne rozwiązania z dziedziny kosmetologii estetycznej, takie jak kriolipoliza, które mają wspomóc i przyspieszyć uzyskanie oczekiwanych efektów. Niezwykle istotne jest jednak aby nie traktować ich jako drogi na skróty oraz pamiętać, że dla utrwalenia i zmaksymalizowania rezultatów zabiegów potrzebna jest zmiana życiowych nawyków.

Spis treści

Tkanka tłuszczowa – dlaczego odkłada się w naszym organizmie?

Nasz organizm magazynuje tkankę tłuszczową z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim zapobiega ona utracie ciepła przez ciało, a także chroni narządy wewnętrzne przed urazami mechanicznymi. Skąd jednak bierze się tłuszczyk i dlaczego czasem wydaje się, że mamy go więcej, niż byśmy chcieli? Wszystko sprowadza się do kalorii. Kiedy spożywamy więcej energii, niż jesteśmy w stanie zużyć, nasz organizm magazynuje tę nadwyżkę w postaci tłuszczu. To mechanizm przetrwania, który ewoluował przez tysiąclecia, kiedy dostęp do żywności był niepewny i każda nadwyżka kaloryczna była cenna. Obecnie, kiedy nasze menu jest pełne wysokokalorycznej, przetworzonej żywności, stanowi to nie lada problem.
Tłuszcz gromadzi się jednak nie tylko z powodu nadmiaru kalorii, które mogą być związane z nieodpowiednią dietą oraz brakiem aktywności fizycznej. Za gromadzenie się tkanki tłuszczowej mogą odpowiadać również np. predyspozycje genetyczne, wiek i zaburzenia hormonalne.

Kriolipoliza Pszczyna – co to jest?

Niezależnie od przyczyn jego powstania, wiele pań decyduje się na walkę z uporczywym i nieestetycznie wyglądającym tłuszczykiem. Szukając sprawdzonych sposobów na tkankę tłuszczową, niejednokrotnie swojego wsparcia upatrują w kriolipolizie. Jest to zabieg wyszczuplający i modelujący sylwetkę, który polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury. Metoda ta jest polecana zwłaszcza tym osobom, które mimo stosowania odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej, nie mogą uporać się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej. 

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, podczas której wykorzystuje się niską temperaturę (od około 0 do -5 stopni Celsjusza) do selektywnego wymrażania komórek tłuszczowych, a co za tym idzie ich niszczenia. Głowica urządzenia schładza wybrany obszar ciała, na którym występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, a następnie w kontrolowany sposób uszkadza komórki tłuszczowe. Organizm następnie eliminuje je w naturalny sposób przez proces metaboliczny, co prowadzi do zmniejszenia warstwy tkanki tłuszczowej.

Ten zabieg na tkankę tłuszczową sprawia, że obszary poddane kriolipolizie stają się mniej podatne na odkładanie się tłuszczu w przyszłości. Aby utrwalić oraz zmaksymalizować rezultaty zabiegu warto jednak zastosować się do zaleceń przed i po kriolipolizie. 

Jak przygotować się do kriolipolizy? Jakie są zalecenia po zabiegu?

Jednym z kluczowych elementów, o których powinniśmy pamiętać nie tylko przed zabiegiem kriolipolizy, ale i na co dzień jest nawodnienie organizmu. Woda umożliwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu, poprawia elastyczność skóry, a także maksymalizuje efekty zabiegu poprzez wspomaganie usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu. Wobec tego zaleca się, aby na 2-3 dni przed kriolipolizą zwiększyć ilość przyjmowanych płynów. Dodatkowo w okresie tym nie powinno się przyjmować leków przeciwzapalnych. Z kolei już na tydzień przed wykonaniem kriolipolizy nie należy spożywać alkoholu oraz wystawiać miejsca zabiegowe na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. 

Po kriolipolizie zaleceń jest więcej. Tutaj równie istotne co przed procedurą jest zwiększenie spożycia płynów o około 1-1,5 litra dziennie. Oprócz tego rekomendowane jest utrzymanie lekkostrawnej diety, częste nawilżanie skóry oraz podejmowanie umiarkowanej aktywności fizycznej. Z wysiłkiem fizycznym nie należy jednak przesadzać – z tym intensywnym należy poczekać co najmniej 7 dni. Równie istotne jest, aby przez przynajmniej 2/3 tygodnie nie korzystać z sauny i solarium, nie wystawiać miejsc objętych zabiegiem na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a także nie spożywać alkoholu. Dodatkowo należy pamiętać, aby nie stosować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych najlepiej przez miesiąc po zabiegu. Wyjątek stanowi paracetamol.

Stosowanie się do wszystkich wyżej wymienionych zaleceń jest bardzo ważne. Pozwoli to nie tylko zmaksymalizować efekty zabiegu, ale również zwiększy bezpieczeństwo procedury. 

Kriolipoliza i jej efekty. Jak je utrzymać?

Choć może się wydawać inaczej, odpowiedź na to pytanie nie jest szczególnie skomplikowana. Rzecz jasna, konieczne jest dostosowanie się do powyższych zaleceń, jednak przedłużenie rezultatów kriolipolizy wymaga również codziennej samodyscypliny i motywacji. Mowa o:

  • zdrowej diecie – zrównoważony i bogaty w składniki odżywcze plan żywieniowy, który dostarcza mniej kalorii, niż wynosi nasze zapotrzebowanie, zapobiega ponownemu gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Warto, aby jadłospis był bogaty w pełnoziarniste produkty, warzywa, owoce i białka, które m.in. zapewniają odpowiednią sytość posiłku. Dzięki temu nie podjadamy i mamy kontrolę nad własną wagą. Koniecznie należy unikać przetworzonych produktów, których spożywanie jest łatwym sposobem na zgromadzenie nowej tkanki tłuszczowej. 
  • regularnej aktywności fizycznej – ruch zapobiega przyrostowi masy ciała, dlatego warto znaleźć w swoim harmonogramie dnia przestrzeń na aktywność fizyczną. Szczególnie zalecane są ćwiczenia aerobowe oraz treningi siłowe, których kombinacja wspomaga metabolizm, a co za tym idzie – pozwala utrzymać rezultaty osiągnięte za pomocą zabiegów redukujących tkankę tłuszczową, takich jak kriolipoliza.

Szczupła sylwetka ze Studio Figura Pszczyna

Wszystkie panie zamieszkujące Pszczynę i okolicę zapraszamy do skorzystania z zabiegu kriolipolizy, który redukuje tkankę tłuszczową oraz zmniejsza obwody ciała. W naszym gabinecie odchudzania oferujemy jednak coś więcej, a mianowicie kompleksowy przepis na zdrowie oraz smukłą sylwetkę. Mieści on w sobie nie tylko zabiegi z kosmetologii estetycznej, ale również treningi, dietę odchudzającą i wsparcie potrzebne do osiągnięcia zamierzonego celu oraz zmiany stylu życia. Odwiedź Studio Figura Pszczyna i odbierz spersonalizowany plan na Twoją metamorfozę. 

„To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie”.

Przed wykonaniem kriolipolizy za pomocą urządzenia Ice Tech w Studio Figura Pszczyna przeprowadzana jest konsultacja, której celem jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

5/5 - (1 vote)