Czym jest liposukcja kawitacyjna? Fakty i mity

Faktem jest, że liposukcja brzmi groźnie. Kojarzy nam się z inwazyjną procedurą, długotrwałą rekonwalescencją czy ryzykiem powikłań. Tymczasem niepokojące skojarzenia, jakie rodzą się w głowie na sam dźwięk tego słowa, są związane raczej z liposukcją tradycyjną, od której liposukcja kawitacyjna, inaczej zwana liposukcją ultradźwiękową, znacznie się różni. 

Czym więc tak naprawdę jest liposukcja kawitacyjna, na czym polega i czy jest się czego bać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule. 

Spis treści

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Wiele kobiet, by czuć się pięknie i pewnie w swoim ciele, szuka sposobów na usunięcie z jego powierzchni pewnych niedoskonałości, takich jak chociażby nadmierna tkanka tłuszczowa. Jak powszechnie wiadomo, łatwo ją nabyć, zdecydowanie trudniej się pozbyć. Bywa, że zdrowa, przemyślana dieta połączona z aktywnością fizyczną nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wówczas niektórzy upatrują swojej szansy na zmianę sylwetki w odsysaniu tłuszczu.

 

Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej, jakim jest liposukcja, ma na celu zredukowanie nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej. Oferowane zabiegi są różne, a różnią się przede wszystkim stopniem inwazyjności.

Liposukcja tradycyjna i liposukcja laserowa

Tradycyjna liposukcja to zabieg chirurgiczny, najczęściej pod znieczuleniem ogólnym. Przed jego przeprowadzeniem potrzebne jest wykonanie zestawu badań i przestrzeganie ściśle określonych zasad. Z kolei w trakcie kilkugodzinnego zabiegu lekarz za pomocą skalpela robi na skórze niewielkiej wielkości nacięcia, poprzez które wprowadzana jest igła z rurką podłączona do urządzenia odsysającego. Po zabiegu w miejsca nacięć zakładane są szwy lub specjalne klamerki. Zabieg ten wymaga oczywiście rekonwalescencji, w tym czasu na wygojenie ran. Nierzadko u pacjenta pojawia się obrzęk tkanek, siniaki czy krwiaki.

Liposukcja laserowa to z kolei zabieg przeprowadzany za pomocą lasera. Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej to również procedura wykonywana pod znieczuleniem, tyle że najczęściej miejscowym. Charakteryzuje się mniejszą inwazyjnością niż liposukcja tradycyjna. Polega na wykonaniu nacięć na skórze, przez które wprowadzane są kaniule ze światłowodami. Laser emituje promieniowanie, które ma rozbić komórki tłuszczowe.

Liposukcja kawitacyjna – co to jest?

Kolejnym rodzajem liposukcji jest liposukcja kawitacyjna, zwana także liposukcją ultradźwiękową. Rozwiejmy mity i przyjrzyjmy się faktom związanym z tym nowoczesnym zabiegiem redukcji tkanki tłuszczowej.  Liposukcja kawitacyjna to nieinwazyjna metoda redukcja tkanki tłuszczowej, a więc taka, która nie wymaga użycia skalpela, robienia cięć czy wkłuć. Zabieg ma modelować sylwetkę, a także redukować cellulit i tkankę tłuszczową nawet w problematycznych partiach ciała, takich jak uda, biodra czy brzuch.

Na czym polega zabieg liposukcji kawitacyjnej?

Liposukcja kawitacyjna Studio Figura polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych przy użyciu fal ultradźwiękowych. Uszkodzone komórki przekształcają się w emulsję, która przez układ naczyniowy i limfatyczny jest transportowana do wątroby. Tam zostaje strawiona, a następnie w naturalny sposób wydalona. Zabieg można wykonywać w tych miejscach ciała, w których zgromadziła się nadmierna tkanka tłuszczowa.

Czy zabieg liposukcji kawitacyjna jest bolesny?

To jedno z najczęstszych pytań, które zadają sobie osoby rozważające tę metodę modelowania sylwetki. Jeśli więc zastanawiasz się nad liposukcją kawitacyjną, ale obawiasz się bólu związanego z zabiegiem, to możesz odetchnąć z ulgą, dlatego że jest on bezbolesny. Stanowi więc atrakcyjną opcję dla tych, którzy pragną modelować sylwetkę bez konieczności doświadczania znacznego dyskomfortu czy bólu.

Liposukcja kawitacyjna a bezpieczeństwo

Zabieg liposukcji kawitacyjnej jest zabiegiem nieinwazyjnym, a przez to też w pełni bezpiecznym. Jak jednak głosi znane i często powtarzane twierdzenie, we wszystkim należy zachować umiar i w tym przypadku jest tak samo. W czym rzecz? Otóż nie powinno się przekraczać zalecanej częstotliwości wykonywania zabiegów. Kawitacji można poddać się raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu, jednak należy zachować co najmniej 2-dniowy odstęp między sesjami.

Rekonwalescencja po kawitacji

Przez to, że zabieg liposukcji ultradźwiękowej ma bezinwazyjny charakter, nie wymaga rekonwalescencji czy pozostania w domu. Niemal od razu po jego wykonaniu można wrócić do wykonywania codziennych aktywności. Należy jednak przestrzegać pewnych zaleceń, takich jak spożywanie pokarmów o niskiej zawartości tłuszczu i dużej ilości płynów (co najmniej 2 litry na dobę) zarówno na kilka dni przed, jak i po zabiegu. Ułatwi to usunięcie z organizmu rozbitych komórek tłuszczowych i zmniejszy obciążenie wątroby.

Liposukcja kawitacyjna – przeciwwskazania

Choć liposukcja kawitacyjna jest bezpieczną procedurą, istnieją sytuacje, w których zabieg bezwzględnie nie powinien zostać wykonany. Przede wszystkim mowa o:

  • chorobach serca;
  • niewydolności nerek lub wątroby;
  • ciąży;
  • aktywnej chorobie nowotworowej;
  • wszelkich schorzeniach skórnych na obszarze zabiegowym;
  • rozruszniku serca;
  • epilepsji;
  • ostrych stanach zapalnych organizmu;
  • podwyższonej temperaturze ciała i stanie podgorączkowym;
  • osteoporozie.

 

Lista przeciwwskazań jest tak naprawdę zdecydowanie dłuższa. W Studio Figura Pszczyna przed zabiegiem przeprowadzana jest skrupulatna konsultacja, której celem jest wykluczenie wszelkich możliwych przeciwwskazań do jego wykonania. 

Liposukcja kawitacyjna – ile trwa zabieg w Studio Figura Pszczyna?

Zabieg liposukcji kawitacyjnej w Pszczynie wykonywany jest na innowacyjnym urządzeniu Beauty Shaper przez odpowiednio przeszkolony personel. Wbrew pozorom, umawiając się na sesję zabiegową, nie trzeba rezerwować sobie zbyt dużo czasu, dlatego że trwa ona zaledwie 30 minut. Łatwo więc wpasuje się w harmonogram nawet najbardziej zapracowanych osób, które starają się znaleźć efektywny sposób na poprawę wyglądu sylwetki.

„To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie”.

5/5 - (1 vote)