Zabiegi odchudzające – które wybrać?

Uporczywa tkanka tłuszczowa i nadprogramowe kilogramy to niedoskonałości, które potrafią odebrać pewność siebie i dobry nastrój. Zwłaszcza że ich pozbycie się nie zawsze jest łatwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być profesjonalne zabiegi wyszczuplające oferowane przez gabinety kosmetologiczne. Zanim jednak z nich skorzystamy, warto poznać specyfikę choćby kilku z nich.

Spis treści

Zabiegi na odchudzanie – czy warto?

Odchudzanie to proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Powinien przebiegać pod okiem specjalisty, a także składać się z przede wszystkim dwóch kluczowych elementów: zbilansowanej diety odchudzającej o odpowiednim deficycie kalorycznym, a także regularnej aktywności fizycznej. Czasami jednak, mimo trzymania się zaleceń, nie przynosi to zadowalających efektów.

Zazwyczaj dzieje się tak np. w przypadku odchudzania po 50. roku życia. Wówczas metabolizm zwalnia, co nie sprzyja procesowi utraty wagi. Wyzwaniem mogą być również problematyczne partie ciała, takie jak brzuch, które częstą są oporne na tradycyjne metody redukcji tkanki tłuszczowej. Niezależnie od źródła problemu dobrym sposobem na wsparcie walki z kilogramami oraz centymetrami są zabiegi odchudzające.

Jakie zabiegi wspomogą odchudzanie?

Kosmetologia estetyczna oferuje nam mnóstwo różnego rodzaju zabiegów na odchudzanie, które nazywany są również zabiegami modelującymi sylwetkę czy zabiegami redukującymi tkankę tłuszczową. Jaki z nich wybrać? Przede wszystkim ten, który przez specjalistę zostanie uznany za najodpowiedniejszy dla nas. Oprócz tego ten, który nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Każdy z zabiegów zawiera bowiem listę przeciwwskazań, w przypadku których wykonanie procedury nie jest możliwe. Dlatego w Studio Figura Pszczyna przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest wywiad zdrowotny, dzięki któremu możemy określić, czy w danym przypadku zabieg może zostać przeprowadzony, czy też nie. 

Najpopularniejsze zabiegi odchudzające

Liposukcja kawitacyjna – zabieg wyszczuplający brzuch, uda i inne partie ciała

Liposukcja kawitacyjna, nazywana również liposukcją ultradźwiękową, to zabieg, podczas którego wykorzystywane są fale ultradźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości. W efekcie ich działania dochodzi do zniszczenia nabłonka komórek tłuszczowych. Dzięki temu zawartość komórek może być przetransportowana do wątroby, a następnie strawiona. Skutkuje to redukcją tkanki tłuszczowej oraz zmniejszeniem obwodów ciała nawet w jego najbardziej problematycznych partiach, takich jak brzuch, uda, talia, biodra czy ramiona.

Jeśli chodzi o przygotowanie do zabiegu, warunkiem koniecznym jest zwiększenie ilości przyjmowanych płynów. Pozwoli to odpowiednio nawodnić organizm, co sprzyja procesowi rozbijania komórek tłuszczowych. Po zabiegu również należy pić dużo wody, dlatego że zapewni to prawidłowe oczyszczanie organizmu z toksyn i tłuszczu.

Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza to wyszczuplająco-modelujący zabieg, podczas którego do redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystywana jest niska (od 0 do -5 stopni Celsjusza) temperatura. Podczas procedury dochodzi do selektywnego oraz kontrolowanego wymrożenia komórek tłuszczowych na określonym obszarze ciała – może to być brzuch, uda, ramiona, boczki, a nawet podbródek. Skutkuje to zniszczeniem komórek tłuszczowych, a następnie ich usunięciem z organizmu w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Daje to efekt wyszczuplonej i wysmuklonej sylwetki.

Często panie zastanawiają się, czy kriolipoliza to bezpieczny zabieg, skoro podczas procedury wykorzystywane są tak niskie temperatury. W naszym gabinecie odchudzania w Pszczynie skórę przed odmrożeniem chroni specjalna membrana. Co więcej, zabieg nie uszkadza innych tkanek, takich jak skóra, mięśnie czy nerwy. Skupia się wyłącznie na tkance tłuszczowej.

Lipolaser – bezinwazyjne modelowanie sylwetki za pomocą lasera

Lipolaser to urządzenie, które wspomaga modelowanie sylwetki, w tym redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Dodatkowo poprawia również kondycję skóry oraz procesy metaboliczne. Jest to możliwe dzięki zimnemu laserowi diodowemu o długości wiązki 635/650 nm, która ma zdolność docierania do głębokich warstw skóry, gdzie stymuluje komórki tłuszczowe. Te następnie są usuwane z organizmu w naturalny sposób.

Lipolaser, tak jak i inne zabiegi odchudzające, warto połączyć ze zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną. Jest to niezwykle istotne, dlatego że bez tego nawet najlepsze zabiegi na odchudzanie mogą okazać się niewystarczające

Zabiegi odchudzające w Pszczynie

Jeśli chcesz wypróbować działanie liposukcji kawitacyjnejkriolipolizylipolasera lub innych metod wspomagających utratę masy ciała, skorzystaj z profesjonalnych zabiegów na odchudzanie w Pszczynie. W naszej ofercie znajdują się zabiegi modelujące sylwetkęzabiegi redukujące tkankę tłuszczową, a także wiele innych zabiegów, których zadaniem jest poprawienie ogólnego wyglądu ciała. Możesz mieć pewność, że nasi specjaliści dobiorą metodę dopasowaną do Ciebie i Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami i rozpocznij swoją przemianę już dziś.

„To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie”.

Przed zabiegiem w Studio Figura Pszczyna wykonywana jest konsultacja celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

W naszym studio modelowania sylwetki zabieg liposukcji kawitacyjnej wykonywany jest na urządzeniu o nazwie Beauty Shaper, a kriolipoliza na Ice Tech.