Cellulit wodny – jak go rozpoznać i skutecznie z nim walczyć?

Wiele kobiet, by czuć się pięknie i pewnie w swoim ciele, szuka sposobów na usunięcie z jego powierzchni pewnych niedoskonałości, takich jak chociażby nadmierna tkanka tłuszczowa. Jak powszechnie wiadomo, łatwo ją nabyć, zdecydowanie trudniej się pozbyć. Bywa, że zdrowa, przemyślana dieta połączona z aktywnością fizyczną nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wówczas niektórzy upatrują swojej szansy na zmianę sylwetki w odsysaniu tłuszczu.

 

Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej, jakim jest liposukcja, ma na celu zredukowanie nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej. Oferowane zabiegi są różne, a różnią się przede wszystkim stopniem inwazyjności.

Spis treści

Cellulit wodny – czym właściwie jest?

Cellulit wodny to jeden z łagodniejszych rodzajów cellulitu. W odróżnieniu od tłuszczowego, który wiąże się z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz głębszymi zmianami w strukturze skóry, wodny ma związek głównie z zatrzymywaniem wody i toksyn w organizmie. Co więcej, cellulit wodny (miękki) jest zdecydowanie mniej uporczywy oraz łatwiejszy do zredukowania, szczególnie domowymi sposobami aniżeli cellulit tłuszczowy. Skóra w jego przypadku pozostaje miękka i sprężysta, ponadto nie pojawiają się twarde grudki, a sam cellulit nie powoduje nieprzyjemnego bólu przy dotyku. Często jednak towarzyszy mu uczucie ciężkich nóg oraz widoczna opuchlizna wokół kostek i łydek. Dobra wiadomość? Cellulit wodny można stosunkowo szybko poprawić. O tym, jak go zniwelować przeczytasz poniżej.

U kogo najczęściej pojawia się cellulit wodny?

Aby zredukować cellulit wodny, należy wprowadzić kilka kluczowych, a przy tym regularnych zmian do życia, by zauważyć różnicę. Przede wszystkim nawodnienie i jeszcze raz nawodnienie. Brzmi banalnie, ale to najprostszy detoks. Gdy pijemy zbyt mało płynów, organizm zaczyna gromadzić wodę na zapas. Efekt? Opuchlizna, cellulit oraz uczucie ciężkości. Zaleca się więc picie minimum 1,5-2 litrów wody dziennie, najlepiej małymi łykami przez cały dzień. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego lub w czasie upałów – więcej. 


Nie można zapomnieć także o zdrowej diecie na cellulit, która wspiera układ limfatyczny. Zatem unikaj soli, bowiem zatrzymuje wodę, jak też słodyczy i słodkich napojów. Z kolei wprowadź więcej warzyw oraz owoców o działaniu moczopędnym, produkty bogate w potas i zioła oczyszczające. Dodatkowo zadbaj o regularny ruch. Nie musisz codziennie ćwiczyć na siłowni, aby zauważyć efekty. Wystarczą szybkie spacery, rower, taniec, joga czy stretching. Każda aktywność pobudza krążenie i rozluźnia ciało. Podobnie działają masaże na cellulit i szczotkowanie ciała na sucho. To nie tylko naturalny drenaż limfatyczny, ale też prosta czynność, która przynosi przyjemne odprężenie po ciężkim dniu. Sen i przewlekły stres także przyczyniają się do zatrzymywania wody oraz rozregulowania układu hormonalnego. Aby temu zapobiec też zadbaj o minimum 7 godzin snu, a także znajdź czas na odpoczynek.

Drenaż limfatyczny – czy wspomaga redukcję cellulitu wodnego?

Cellulit wodny powstaje na skutek zaburzeń krążenia krwi i limfy w tkankach podskórnych, co prowadzi do zatrzymania wody w organizmie. W efekcie tego komórki tłuszczowe rozrastają się i tworzą nieestetyczne grudki pod skórą. Niekiedy cellulit wodny wiąże się także z uczuciem ciężkości oraz obrzękami w okolicach kostek i łydek. Jednym ze sposobów walki z tym typem cellulitu jest drenaż limfatyczny. To specjalistyczny masaż, który pomaga usprawnić przepływ limfy oraz usunąć nadmiar zalegającej wody i toksyn z organizmu. Zabieg ten nie tylko poprawia krążenie, ale również wspomaga regenerację skóry, redukuję tkankę tłuszczową oraz zmniejsza widoczność cellulitu. Regularnie wykonywany drenaż limfatyczny może przyczynić się do poprawy kondycji skóry, nadając jej bardziej jędrny wygląd.

Liposukcja kawitacyjna a bezpieczeństwo

Zabieg liposukcji kawitacyjnej jest zabiegiem nieinwazyjnym, a przez to też w pełni bezpiecznym. Jak jednak głosi znane i często powtarzane twierdzenie, we wszystkim należy zachować umiar i w tym przypadku jest tak samo. W czym rzecz? Otóż nie powinno się przekraczać zalecanej częstotliwości wykonywania zabiegów. Kawitacji można poddać się raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu, jednak należy zachować co najmniej 2-dniowy odstęp między sesjami.

Zabiegi na cellulit w Pszczynie – odzyskaj pewność własnego ciała!

Mimo zdrowej diety i ciągłego ruchu nie możesz pozbyć się cellulitu wodnego? Mamy na to sposób! W gabinecie modelowania sylwetki w Pszczynie oferujemy nowoczesne zabiegi na cellulit, dzięki czemu zwiększysz pewność siebie i odzyskasz zadowolenie ze swojego ciała.

Jednym z proponowanych rozwiązań w walce z cellulitem wodnym jest drenaż limfatyczny. W Studio Figura Pszczyna zabieg ten przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalnego kombinezonu podłączonego do urządzenia sterującego. Wtłacza ono powietrze do komór znajdujących się w nogawkach, wywołując rytmiczny ucisk na wybraną partię ciała. Następnie powietrze to przemieszcza się do kolejnych części stroju z naturalnym kierunkiem przepływu limfy, czyli w stronę węzłów chłonnych. W rezultacie układ limfatyczny zostaje pobudzony do działania, co sprzyja usuwaniu nadmiaru wody i toksyn z organizmu oraz redukcji cellulitu i obrzęków.


Chcesz poczuć ulgę, lekkość oraz zobaczyć różnicę na własnej skórze? Umów się na zabiegi na cellulit w Studio Figura Pszczyna i rozpocznij swoją drogę do zdrowszego ciała!

Przed wykonaniem zabiegów w Studio Figura Pszczyna przeprowadzana jest konsultacja, której celem jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Przed zabiegiem wykonywana jest konsultacja w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.