Dietetyka - Studio Figura Pszczyna

Dietetyka

DIETETYKA

Aby kuracja odchudzająca była rzeczywiście skuteczna, powinna zostać dobrana do indywidualnych predyspozycji organizmu wieku, stanu zdrowia, stylu życia czy wykonywanego zawodu.

W Studio Figura Pszczyna udzielamy konsultacji dietetycznych dla kobiet, mężczyzn, dzieci i młodzieży. Opracowujemy wyłącznie indywidualne jadłospisy, dopasowane do oczekiwań pacjenta, sporządzamy listę zakupów do jadłospisu. W trakcie dietoterapii monitorujemy postępy i utrzymujemy stały kontakt z pacjentem.

Zakres konsultacji obejmuje porady związane z:

  • Kontrolą wagi: niedowaga, nadwaga, otyłość
  • Zdrowym odżywianiem się
  • Alergią i nietolerancją pokarmową, atopowym zapaleniem skóry
  • Żywieniem w sporcie
  • Żywieniem kobiet w ciąży i kobiet karmiących
  • Żywieniem dzieci i młodzieży

Pierwsza wizyta

Osiągnij z nami wymarzoną sylwetkę

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PIERWSZEJ WIZYTY

Zalecamy nie jeść na ok. 2 godziny przed wizytą, nie pić dużej ilości wody, kawy, alkoholu oraz nie uprawiać bezpośrednio przed wizytą aktywności fizycznej, aby wyniki pomiarów i badania składu ciała odzwierciedlały w pełni aktualny stan Twojego organizmu.

Na pierwsze spotkanie z dietetykiem Studio Figura warto zabrać lekki strój, lub zważyć ubranie przed wizytą. Jeśli masz aktualne warto zabrać ze sobą wyniki ostatnich badań (np. morfologia krwi, poziom glukozy, lipidogram, poziom hormonu TSH, ogólne badanie moczu). Należy też zabrać ze sobą spisane na kartce nazwy przyjmowanych leków/suplementów.

Jak wygląda wizyta

Podczas pierwszej wizyty poznasz swojego dietetyka, a także dowiesz się wielu ciekawych informacji na temat swojego ciała. Dietetyk zważy Cię, zmierzy, sprawdzi zawartość tkanki tłuszczowej, zatrzymanych płynów metabolicznych, a także określi współczynnik BMI. Ekspert przeprowadzi także z Tobą dokładny wywiad dietetyczno-medyczny dotyczący oceny Twoich aktualnych nawyków żywieniowych, stylu życia, trybu pracy, przebytych chorób, przyjmowanych leków i dolegliwości, z którymi się borykasz, a nawet upodobań smakowych i ulubionych potraw. Zapyta Cię także o Twoje emocje i oczekiwania wobec kuracji.

Nie obawiaj się.. Badanie składu ciała nie jest nieprzyjemne ani bolesne. Zadbamy aby spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze . Szczera rozmowa to podstawa udanej współpracy, więc otwarcie powiedz dietetykowi co Cię do niego sprowadza, opowiedz o swoich wątpliwościach, obawach i zadaj nurtujące Cię pytania.

Na podstawie zebranych podczas spotkania informacji dietetyk określi zapotrzebowanie kaloryczne Twojego organizmu i zaproponuje kurację dobraną do jego potrzeb. Opowie jak będzie przebiegać dieta i wyjaśni jej zasady. Nie musisz podejmować decyzji o podjęciu kuracji od razu oczywiście możesz zdecydować się na rozpoczęcie diety już na pierwszej wizycie – otrzymasz wtedy zalecenia dietetyczne ale możesz także pójść do domu i na spokojnie wszystko przemyśleć i umówić się na rozpoczęcie kuracji w dogodnym dla Ciebie terminie.

Jak wygląda wizyta kontrolna

Wizyty kontrolne odbywają się co tydzień. Tak częste spotkania z dietetykiem służą temu, aby każdy mógł podzielić się spostrzeżeniami, opowiedzieć o swoich odczuciach, zasygnalizować pojawiające się problemy i zadać nurtujące pytania. Nasi eksperci przy takim trybie kuracji są w stanie na bieżąco kontrolować utratę masy ciała, z tygodnia na tydzień dostosowywać indywidualną dietę, sprawdzać jak zmieniają się Twoje nawyki żywieniowe oraz motywować Cię do dalszej pracy.

Przewiń do góry
Facebook
Instagram